Stockholm Design Week – To bez wątpienia najważniejszy tydzień w roku dla skandynawskiego designu.

Co przyciąga mnie na targi w Sztokholmie juz trzeci raz z rzędu?

Najprawdopodobniej fakt, że 80% wystawców pochodzi z różnych rejonów skandynawii – Szwecji, Danii, Norwegii, ale też Finlandii oraz Islandii – które są zdecydowanie najbliższe mojemu sercu. To nie tylko ich cudowny krajobraz i wszechobecny SPOKÓJ, ale przede wszystkim, moje zamiłowanie do ich stylistyki, designu i planowania przestrzennego.

Odwiedzenie miejsca wypełnionego dobrym designem, inspirującymi ludźmi, nakręca mnie do działania, ładuje akumulatory najlepszą energią i świeżymi pomysłami.

…ale nie tylko to 😉Na sztokholmskich targach dominują jasne, rozświetlone wnętrza, proste formy, minimalizm, funkcjonalność, wykorzystywanie naturalnych materiałów i tkanin.

Dużo drewna, skóry, wikliny, kamieni, ROŚLIN! gliny, lnu, wełny, bawełny, uboga kolorystyka. To wszystko na pierwszy rzut oka może wydawać się surowe i zimne.

Krzesło Y5 nagrodzone Design S Award 2016 przez magazyn Svensk Form w kategorii Furniture & Interior Design & Textile. Zaprojektowane przez Sami Kallio Studio. Cudo!Projektanci i producenci opraw oświetleniowych postawili na energooszczędność. Zmiana starych opraw oświetleniowych na oprawy LED ma pomóc w ratowaniu planety. A umówmy się, bycie ECO –  jest bardzo mocnym trendem ostatnich lat.

Widoczna staję też tendencja do zacierania granic miedzy oświetleniem domów a oświetleniem przestrzeni publicznych.

Mood Fabric Mobile – mobilne tablice magnetyczne do biur. Projektanci: Matti Klenell & Christian Hallerod od LINTEXRise & Shine Mirror od Hunting & NarudHAY – Nominacja za najlepsze stanowisko.Krzesło Milà projekt Jaime Hayon od MAGISFORA FORMAdeaKinnasand

Menu

Muuto& Tradition – Nominacja za najlepsze stanowisko.GUEST OF HONOUR – Wspaniała wystawa, którą stworzył Jaime HayonSAIL WALL Trece od SKAPA Design StudioKährs i ich cudowne podłogi drewniane.

WELCOME TO WOODLAND – wystawa przybliżająca temat innowacyjności współczesnej architektury drewnianej oraz designu.

EFG European Furniture Group, Jonas Forsman

Kinnarps i ich kolorowe biura – Najlepsze stanowisko – zwycięzca.

Niestety jakoś umknęły mi zdjęcia wielkiego, niebieskiego stanowiska z bufetem na piętrze oraz biurami w różnych kolorach…W tym roku Sztokholm zaskoczył mnie bogatszą kolorystyką, czyli nie tylko biało-szare wnętrza i delikatne pastele ale również mocne, przydymione kolory. Dużo ciężkich i miękkich tkanin, grubych dywanów… przez chwile przybliżyło mi to klimat mediolańskich targów Salone del Mobile 😉

Stolab

DESIGN MARCH – THE BIGGEST DESIGN FESTIVAL IN THE WORLD* per capita
Zapowiedź targów w Reykiaviku. Odbędą się już w marcu <3.

Cudowna, monochromatyczna wystawa stworzona przez Lotte Agaton.

… z resztą nie oszukujmy się, targi to zawsze dobry preteks do spotkań z ludźmi 🙂

Do zobaczenia na kolejnych Stockholm Furniture & Light Fair już 6-10 lutego 2018!

Katarzyna Siwek

P.S. Agniaszka dziękuje za piękne zdjęcia i towarzystwo! 😉

10 lutego 2017 ‌ Katarzyna Siwek Design Sztokholm Targi , , , , , , Share:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *